Mycie kostki brukowej
Wraz z ciepłymi miesiącami przyszło dużo pracy przy naprawie chodników. Zadanie musiało łączyć wymagania fizyczne i psychiczne, co w niektórych częściach prowadziło do ulgi, a w innych było zajęciem. Istnieje wiele fizycznych korzyści, w tym ułatwienie sprzątania, oszczędność czasu i energii, zapobieganie chorobom spowodowanym zanieczyszczeniami środowiskowymi w usuwaniu z powierzchni gleby za pomocą przymusowego zraszania. Korzyści są równie wysokie na płaszczyźnie mentalnej z uznaniem ukończenia, satysfakcją z wypełniania obowiązków takich jak instalowanie barierek zabezpieczających dla dzieci bawiących się na twardych, nierównych powierzchniach spowodowanych tą pracą – ulga.
—
Kostki, które zostały wcześniej umyte i zdezynfekowane chemicznie, nie wymagają ponownego mycia przez kilka dni lub tygodni. Nie należy polerować kostek brukowych, które zostały już oczyszczone w sposób uniemożliwiający przywieranie do nich gleby, ponieważ grozi to przedostaniem się świeżego piasku do porów. Zamiast tego pracownicy powinni naostrzyć skosy wszystkich krawędzi i usunąć wszelkie balustrady, ławki lub ogrodzenia, aby były w pełni widoczne na całej szerokości ukończonej ulicy. Farbę należy również usunąć szlifując ją przed wygładzeniem podłoża za pomocą myjki parowej i cienką warstwą farby w sprayu o niskiej przyczepności.
—
Podkładki chodnikowe powstają, aby podjąć trudne zadanie mycia dróg i tarasów. Maszyny te są objęte pięcioletnią gwarancją serwisową i są w stanie zmyć każdą kostkę brukową, niezależnie od jej wielkości, kształtu czy rodzaju powierzchni. Mycie kostki brukowej nie jest pracą, która skutecznie dopasowuje się do ludzkich możliwości. Maszyny wymyślają innowacyjne rozwiązania, aby wykonywać swoją pracę w sposób wydajny, nie narażając ludzi pracujących z nimi na działanie żrących chemikaliów i ciepła tarcia, które kłuje ich skórę. Dlatego kierownicy ds. utrzymania ruchu wolą wynajmować takie maszyny od tradycyjnych ręcznych metod czyszczenia, takich jak ściółka, urządzenia do mycia ciśnieniowego i płuczki.
Najlepiej nie dopuszczać do nadmiernego nagromadzenia się zabrudzeń na kostce brukowej. Ja co jakiś czas używam myjki ciśnieniowej i rozwiązanie to sprawdza się doskonale.